כיצד להיות הסניגור של בריאותך שלך בזמן המלחמה במחלת הסרטן?

לפני יומיים אשתי נתקלה במאמר שפורסם ב-30 בספטמבר 2016, שנכתב על-ידי ליז בלוקר ( LIZ BLOCKER), ובו היא מספרת על המקרה האישי שלה ומשתפת על התובנות שלקחה ממנו.

כותרת המאמר היא How to be Your Own Health Advocate ובתרגום חופשי לעברית: "כיצד להיות הסניגור של בריאותך שלך".

קרא עוד…

New service gives hope to ca. 100,000 cancer patients

Initiator Nir Erez: Every year about 11,000 people in Israel die from cancer, while 25,000 to 30,000 people are diagnosed with cancer. There are more than 100,000 cancer patients in Israel treated by only 240 oncologists who have to work under enormous pressure and need to cope with a severe lack of vacancies. Patients need to be aware of the situation and should take care of their own disease management.

קרא עוד…

טיפולי עתיד מתקדמים לחולי סרטן – עכשיו ובחינם

סיפור אמיתי: חולה בסרטן סיפר לי על שיחה שניהל עמו האונקולוג המטפל באשתו: "יש לכם שנה ו- 4 חודשים ואז תיפרדו. זו הסטטיסטיקה. אשתך תקבל את כל הטיפולים הקיימים והמקובלים למחלה והסטטיסטיקה היא שנה ו- 4 חודשים. בלי הטיפולים הסטטיסטיקה היא 8-9 חודשים". שיחה שכזו היא מנת חלקם של משפחות ואלפי חולי סרטן בישראל.

קרא עוד…

כיצד הנשיא טראמפ יכול לקדם את המלחמה בסרטן?

כיצד הנשיא טראמפ יכול לקדם את המלחמה בסרטן?

הסרטן נחשב אמנם לגורם התמותה השני (אחרי מחלות לב) בארה״ב, אך ריפוי מסרטן איננה כבר משימה בלתי אפשרית. הממשל של הנשיא טראמפ עשוי דווקא להפתיע ולהוביל מדיניות נכונה, שתגדיל את אחוזי ההצלחה במלחמה בסרטן.

המינוי החדש של ראש ה-FDA, מינהל המזון והתרופות האמריקני, הוא אינדיקציה לכך שכוונת הממשל החדש להפחית את הבירוקרטיה ולהנגיש יותר טיפולים מצילי חיים.

 

קרא עוד…

כיצד הידע מסייע לנו להתמודד עם מחלת הסרטן?

כיצד הידע מסייע לנו להתמודד עם מחלת הסרטן?

"השקעה בידע נותנת תמיד את הריבית הגבוהה ביותר״, אמר בנג׳מין פרנקלין.

הרפואה המודרנית נותנת לנו מגוון אדיר, עשיר, כמעט אינסופי של כלים לשפר, להאריך וגם להציל חיים – תרופות, מכשור, טכנולוגיות, מחקרים, פרוצדורות. אבל האם הכל נגיש לנו במידה מספקת כדי שנבין ונדע איך להשתמש בכל המידע הזה לטובתנו?

קרא עוד…

תרופה לסרטן מצילת חיים – ללא עלות

תרופה לסרטן מצילת חיים – ללא עלות

על החולים במחלת הסרטן לדעת שהם תמיד יכולים לשאול אם יש עוד משהו. הם יכולים לעצור לרגע את הסחרחרה, עליה הם עלו עם אבחון המחלה, כדי לחשוב האם איפשהו בעולם יש כרגע תרופה שיכולה להתאים לי?

קרא עוד…

מחקר קליני בסרטן: טיפולים חדשים

מחקר קליני בסרטן: טיפולים חדשים

כמה מבין חולי הסרטן ממתינים מדי שנה להחלטות ועדת סל התרופות, כדי לראות האם התרופה החדשנית, לה הם מייחלים, תינתן להם? התשובה היא: חולים רבים; רבים מדי.

כמה מבין חולי הסרטן יודעים שטיפול במסגרת מחקר קליני, בתרופה חדשנית, הוא גם אופציה טיפולית עבורם? מעטים, מעטים מדי.

קרא עוד…