בכנס האונקולוגי ה- ESMO שהתקיים בימים האחרונים במינכן, גרמניה, הוצגו תוצאות ממחקר חדש, שמצא כי הוספת תרופה אימונותרפית בשם "אטזוליזומאב, Atezolizumab" לתרופה בשם "אברקסאן, Abraxane" כטיפול קו ראשון למחלה הגרורתית – גם האריכה חיים וגם הורידה את הסיכון להחמרת המחלה בהשוואה לטיפול באברקסאן לבד בקרב נשים החולות בסרטן שד גרורתי מסוג טריפל נגטיב. האטזוליזומאב קיימת בסל התרופות לסוגי סרטן אחרים והאברקסאן רשומה בישראל.

במחקר השתתפו 902 נשים שאת הטיפול הראשון למחלתן הגרורתית הן קיבלו במסגרתו. פיצלו את המשתתפות לשתי קבוצות: האחת – קיבלה את הטיפול המשולב של שתי התרופות והשניה – קיבלה את האברקסאן עם פלצבו. המחקר ביקש לבדוק האם הטיפול המשולב מאט את משך הזמן עד להחמרת המחלה והאם הוא מאריך חיים.

הטיפול בשתי התרופות שיפר ב- 20% את הסיכוי להאטת המחלה בקרב כלל הנשים וב- 38% בקרב הנשים החיוביות ל- PD-L1. בניתוח הנתונים של קבוצת ה- PD-L1, נצפה שהטיפול בשתי התרופות האריך חיים באופן משמעותי וכך גם נצפה בקרב כלל הנשים שקיבלו את הטיפול המשולב. השילוב של שתי התרופות היה נסבל מבחינת תופעות הלוואי.

אנחנו תמיד אומרים לכל מי שפונה אלינו שהטיפול הראשון למחלה הגרורתית – הוא הטיפול החשוב ביותר ולכן, צריך לבדוק כבר בקו הראשון מה האופציות הטיפוליות העומדות לרשותם ברחבי העולם במסגרת של מחקרים.

לקריאה נוספת
https://www.esmo.org/…/IMpassion130-atezolizumab-nab-pac-tr…

טרייל-אין פארמה היא החברה המובילה בבדיקה מותאמת אישית של מחקרים וטיפולים אונקולוגיים פורצי דרך והנגשתם לחולים בסרטן גרורתי וחולים בסרטן מוח.

לבדיקת התאמתכם למחקרים מתקדמים ותרופות פורצות דרך בתחום הסרטן הגרורתי וסרטן מוח ולקבלת ליווי מקצועי צמוד בשלבים להשגתם, פנו אלינו:
מוקד טלפוני 24/7
072-3902977
לא מוותרים על החיים!

 

ESMO.ORG
Immunotherapy improves survival in some patients with metastatic triple negative breast cancer