צור קשר

ליצירת קשר חייגו: 072-3902977 או מלאו פרטים אישיים

יש כיום בעולם כ- 20,000 מחקרים קליניים ("מחקר קליני" הוא מחקר בו בני אדם מקבלים את הטיפול) הזמינים לציבור חולי הסרטן ומתוכם רק כ 2% בארץ.

כל מחקר בתחום הסרטן, בעל עשרות רבות של תנאיי סף (קריטריונים) שעל החולה לעמוד בהם בכדי להיכנס אליהם. נדרשת עבודה רבה, יסודית ומקיפה לחשוף את אותם מחקרים שמתאימים לחולה.

למרות השם הלא כל-כך אטרקטיבי "מחקר קליני" הוא הזדמנות לחולה לקבל טיפול חדש שהוא מהמתקדמים ביותר והחכמים ביותר בעולם, טיפול שהוא בחזית המדע, בחוד החנית במלחמה בסרטן.

חלק מטיפולים ותרופות אלו קיבלו מעמד של "תרופה פורצת דרך" על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה- FDA, על סמך המידע שהצטבר על יעילותה ובטיחותה אך, יעברו 6-7 שנים נוספות עד שיאושרו לחולי הסרטן, כלומר: על ידי השתתפותו במחקר, חולה הסרטן נחשף לטיפול או לתרופה המתקדמים ביותר, 6-7 שנים לפני שיהיו זמינים וחשוב לציין שתרופות במסגרת מחקר ניתנות חינם לחולים.

כאשר מדברים על חולי סרטן גרורתיים ו\או כאלו שסוג הגידול שלהם אלים במיוחד, זמן הוא משאב קריטי עבורם וחשוב שלא יפספסו מתחת לרדאר טיפולים שהם עשויים להרוויח מהם מעבר לכל טיפול סטנדרטי המוצע להם.

מחקר קליני או ניסוי קליני, מתבצע לצורך הערכת יעילות ובטיחות טיפול או תרופה בבני אדם. מטרת המחקר היא לקדם את הרפואה – ובכך גם את הטיפול במחלת הסרטן – דרך הצגת טיפולים חדשים ומתקדמים ביותר כאשר יש להעריך את הצלחת הטיפול, כלומר: עד כמה הוא יעיל ובטוח לחולים.

לכן, הטיפולים המתקדמים ביותר בעולם לסרטן מצויים במחקרים

תחת ההגדרה של "טיפול חדש" נכנסים תרופה חדשה, התוויה חדשה למתן תרופה ידועה, או דרך חדשה לביצוע ניתוח או למתן טיפול בקרינה. טיפול חדש יכול להיות טיפול בטכניקה חדשה (כמו טיפול בגנים) או מכשיר רפואי חדש.

המחקר הקליני בחולים הוא שלב לפני אישור התרופה לשימוש.

טרם למחקר הקליני, מתבצעים מחקרים  במעבדה, אשר אינם מספיקים כדי לקבוע יעילות ובטיחות בבני-אדם.

אך עם זאת, בדרך זו נאסף הרבה מאד מידע רפואי חשוב על הטיפול החדש. לכן יש לבדוק את הטיפול גם באנשים, ובוודאי כאשר יש יסוד מוצק להנחה שהטיפול עשוי להיות יעיל.

המעבר מניסוי במעבדה לאדם נעשה בעזרת חישובים, נוסחאות ומודלים שאושרו והוכחו כנכונים, בטוחים ויעילים כאשר עושים "קפיצה" כזו.

המחקר הקליני הראשון בבני-אדם, נקרא: "מחקר פאזה I" ולאחריו קיימים מחקרים בפאזה III, II ו-  IV.

רק במידה ומחקר מוכיח את מה שהוגדר לו מראש, עוברים לפאזה (השלב) הבאה וזאת נעשית על קבוצה גדולה יותר של משתתפים. מכאן, שמרבית המחקרים מבוססים על מידע שהתווסף ממחקרים קודמים לגבי הטיפול החדשני בבני אדם.

במהלך המחקר הקליני נבדקות כל ההשלכות מהטיפול, לחיוב או לשלילה, יעילות הטיפול, תופעות הלוואי וכן נבדקים מינונים שונים לצורך קביעת המינון האופטימלי.

מחקרים קליניים הם הקדמה האמיתית בטיפולים בחולי סרטן ובכלל, הם עשויים לתרום  להארכת חיים, לשיפור באיכות חיים ובמקרים מסויימים גם להצלת חיים. השיקול להיכנס למחקר הוא בידי החולה, הבחירה וההסכמה הן שלו ורק שלו, במידה והוא מתאים לקריטריונים של המחקר.

בטרם מצטרפים למחקר, הרופא המטפל מחוייב לתת לחולה סקירה מלאה אודות הטיפול, יתרונותיו וחסרונותיו, כולל תופעות הלוואי. לאחר מכן יחתום החולה על "טופס הסכמה מדעת" להשתתפות במחקר. ההשתתפות במחקר אינה כרוכה בתשלום, התרופה ניתנת לחולה בחינם ויש מקרים שבהם, גם לאחר תום המחקר, יקבל החולה את הטיפול לתקופה של עד שלוש שנים נוספות.

בטרייל-אין פארמה ממפים את המחקרים המתקיימים בעולם ומאתרים את המחקרים הקליניים המתאימים לחולה הסרטן על לפי הרקע הרפואי הנוכחי וההיסטוריה הרפואית שלו. אנו מציידים את החולה במידע מתאים, באופן מתומצת וברור, איתו ימשיך להתייעצות עם הרופא המטפל לקבלת החלטה טיפולית משותפת.

מחקר חדש – אימונותרפיה לחולי מלנומה

מחקר חדש – תרופה ניסיונית בשם "ויסטוסריב" (VISTUSERTIB) ניתנה בשילוב עם תרופה גנרית בשם "טקסול" (TAXOL) ובלמה את הסרטן למשך כמעט חצי שנה, 6 חודשים, בקרב חולים שכל הטיפולים הקונבנציונאליים האפשריים שקיבלו – נכשלו

מחקר חדש – חולי סרטן ריאות Cell Lung Cancer, NSCLC מפושט או גרורתי ואשר נושאים מוטציה בEGFR

מחקר חדש – סרטן ריאה גרורתי וקיטרודה

מחקר חדש – לחולי סרטן הלבלב טרום ניתוח

באמצעות טיפולים חדשניים ופורצי דרך ניתן להאריך חיים ולשפר את איכות החיים של חולים הסובלים מסרטן גרורתי וסרטן המוח, כמו למשל, בסרטן לבלב על כל שלבי המחלה.

טרייל-אין פארמה מחזיקה במומחיות ייחודית המשלבת איתור וניתוח של מחקרים וטיפולים הנמצאים בשלבים כאלה ואחרים של ניסוי, ומסייעת  באיתור והנגשת  טיפולים ומחקרים מרחבי העולם, כגשר המחבר בין האונקולוג המטפל ל"אוקינוס" המידע והתרופות המתקדמות והחדשניות ביותר בתחום

צור קשר

ליצירת קשר חייגו: 072-3902977 או מלאו פרטים אישיים