1 … ה- FDA אישר את התרופה "אולפריב" ("לינפארזה") …
לטיפול בחולות סרטן שד גרורתי, שלב 4, אשר הגידול שלהן מבטא מוטציה בגן BRCA. האישור ניתן בעקבות תוצאות מחקר בשם OLYMPIAD, אשר הראה יתרון משמעותי על-פני הטיפול הסטנדרטי. אין ספק שאותן חולות שקבלו את האולפריב במסגרת המחקר, הרוויחו חיים שנים לפני אישורה.
לקריאה נוספת:
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1706450

2 … תוצאות מחקר TAILORx …
זה המחקר ששינה את פני הטיפול בנשים עם סרטן השד (!!!) בשלב מוקדם מסוים ושקיבלו ניקוד בטווח האמצע בבדיקת Oncotype DX: הן אינן זקוקות לכימותרפיה לאחר הניתוח שעברו. הממצאים חוסכים מאלפי נשים את ההשפעות המזיקות של הכימותרפיה, והחולות שהשתתפו במחקר, זכו באיכות חיים לפני שבכלל פורסמו תוצאות המחקר.
לקריאה נוספת:
https://www.asco.org/…/most-women-early-stage-breast-cancer…

3 … אימונותרפיה מותאמת אישית הביאה לרמיסיה מלאה בחולת סרטן שד גרורתית, שלב 4 …
תיאור מקרה של חולת סרטן שד גרורתי, שפיתח עמידות לכל טיפול סטנדרטי, כימותרפי והורמונלי. הגידול של המטופלת בת ה- 49, הוא ER חיובי ו- HER2 שלילי. היא הצטרפה למחקר פאזה II בחולות סרטן שד גרורתי. במחקר, החוקרים איתרו 62 מוטציות בתאי הסרטן שלה בשלב הראשון ובשלב השני, הם איתרו תאים ממערכת החיסון שלה, המזהים ותוקפים מוטציה אחת לפחות מתוך ה- 62. אותם תאים שתוקפים, בודדו מהשאר בתנאי מעבדה מחוץ לגוף האשה, התרבו והוחזרו חזרה לחולה אך כעת, בכמויות עצומות.
היא הגיעה לרמיסיה מלאה ונשארה ברמיסיה מלאה גם במעקב של 22 חודשים לאחר תחילת הטיפול!
עד שהטיפול המחקרי הזה יהיה מאושר וזמין לאוכלוסיה הרחבה יכולים לעבור עוד 10 שנים ואותה מטופלת שהצטרפה למחקר כבר היום – הרוויחה את חייה הרבה הרבה לפני כולם.
לקריאה נוספת:
https://www.nature.com/articles/s41591-018-0040-8

תיזכרי שאפשר גם אחרת! אפשר להצטרף למחקרים ולזכות בחיים ובאיכות חיים הרבה יותר מאשר לקבל את הטיפול הסטנדרטי שמציעים לך. צריך רק לבדוק מה המחקר שהכי מתאים לך, למחלה הספציפית שלך!

תתקשרי למוקד שלנו 24/7
072-3902977
ונשמח לעזור,
טרייל-אין פארמה