צור קשר

ליצירת קשר חייגו: 072-3902977 או מלאו פרטים אישיים

"טיפול חמלה" הוא טיפול רפואי בתכשיר הניתן לחולה הסובל ממחלה מסכנת חיים או מחלה הגורמת לנכות משמעותית, ולא ניתן לטפל בו באופן נאות בתכשיר רשום המאושר לשיווק בישראל או במדינה  כלשהי או לכלול את הטיפול הרפואי במסגרת ניסוי קליני.

בניגוד לדעה הרווחת, ״טיפול חמלה״ מיועד לכלל חולי הסרטן ולא רק לחולים שמיצו את כל הטיפולים וימיהם ספורים. אילו טיפולים מהמתקדמים בעולם וחשוב לדעת עליהם כשם שחשוב לדעת על כל טיפול אחר.

התכשיר יונפק רק למי שבידו מרשם רופא, שאישרו כל הגורמים הרפואיים, המקצועיים והאתיים  המפורטים בו, לאחר שנחה דעתם כי התועלת בשימוש בתכשיר עולה על הסיכון הכרוך בו.

טיפול חמלה הוא טיפול שחברת התרופות שפיתחה אותו, מסכימה להעניק אותו לחולה מחוץ למסגרת מחקר ולפני אישור של רשויות הבריאות. כל עוד הטיפול או התרופה לא קיבלו עדיין אישור מרשויות הבריאות בעולם, הן ניתנות ללא עלות.

אין חוק המחייב חברת תרופות להסכים לכל בקשה לטיפול חמלה אך כאשר היא מסכימה, החולה עשוי להרוויח מהחמלה שאותה חברה הפגינה כלפיו.

המטרה במתן טיפול חמלה משותפת לכל המעורבים בהתמודדות עם מחלת הסרטן: לחולה, לרופא ולחברות התרופות: לשפר את מצבו הבריאותי של החולה ולעזור לו להילחם בסרטן.

חשוב לדעת, האינטרס של חברות התרופות איננו רק מסחרי. טיפולי החמלה, כשמם כן הם: מימון הטיפול הוא על ידי חברת התרופות כמעשה חמלה לכל דבר.

מאחר וטיפול החמלה מתבצע בתרופה שאיננה מאושרת, מדובר בטיפול שמהווה ניסוי רפואי פרטני באדם ומכך, עליו לעבור אישור ועדת הלסינקי למתן הטיפול. הרופא המטפל יגיש לועדה את המרשם, כולל אישורים נוספים מועדת התרופות, הנהלת המוסד, מנהל שירותי הרוקחות, משרד הבריאות, היסטוריה רפואית של החולה, הסכמה בכתב של החולה, מחקרים וספרות מקצועית רלוונטיים ותוכנית מסודרת של מעקב ודיווח אחר התקדמות הטיפול. מבחינת חולה הסרטן, המשמעות היא שהטיפול המוצע במסגרת זו של טיפול חמלה, נבדק ונבחן בקפדנות על ידי הגורמים המקצועיים וכאשר הוא יתחיל לקבל את טיפול החמלה, הוא יהיה במעקב צמוד ביותר אחר ההתקדמות בטיפול. כל התהליך מבוקר ביותר.

צור קשר

ליצירת קשר חייגו: 072-3902977 או מלאו פרטים אישיים