שוב ושוב חולי סרטן גרורתי מרוויחים בזכות השתתפותם במחקרים קליניים בעוד שחולים שאינם משתתפים במחקרים – נשארים עם מה שיש וצפוי.
סרטן גרורתי הוא מחלה שמתקדמת תחת כל טיפול שניתן. השאלה – מתי?. כאשר מצליחים לדחות את התקדמות המחלה, החולה מרוויח, כמובן. כאשר המחלה מתקדמת, איכות החיים שלו יורדת וקשה יותר ויותר למצוא טיפול שיבלום את ההדרדרות של החולה.

אחד הטיפולים המקובלים והסטנדרטיים, שמתחילים איתו בסרטן ריאה גרורתי מסוג Nonsquamous Non-small cell lung cancer, הוא טיפול המשלב שתי כימותרפיות: אלימטה וקרבופלטין. במחקר שנקרא IMpower132 הוסיפו לטיפול הזה תרופה אימונותרפית בשם אטזוליזומאב, Atezolizumab וראו שהוספת התרופה האימונותרפית הביאה לירידה של 40% בסיכוי להתקדמות המחלה תחת אותו טיפול וכי בממוצע, התקדמות המחלה התרחשה כעבור 7.6 חודשים במקום כעבור 5.2. ההתקדמות בסרטן היא טיפין-טיפין וסרטן ריאה גרורתי הוא מחלה איומה בעלת פרוגנוזה קשה, לכן, הארכת משך הזמן להתקדמות המחלה ב- 50%, בכמעט חודשיים וחצי – זה הרבה מאד. תזכרו שחולי סרטן רוצים לחיות כמה שיותר ובאיכות חיים טובה.
תוצאות המחקר התפרסמו בסוף ספטמבר 2018 בכנס הבינלאומי לסרטן ריאה. לקריאה נוספת:
http://www.ascopost.com/News/59304

חשוב לדעת, האטזוליזומאב היא תרופה מוכרת בישראל וכלולה בסל התרופות אך לא לאינדיקציה שנבדקה במחקר, כמובן. לכן, במידה והאונקולוג שלכם ימליץ עליה ביוזמתו או ביוזמתכם במידה ותעלו את האפשרות להוסיף תרופה זו לטיפול שאתם מקבלים – תוכלו לרכוש אותה או לבקש אותה כחמלה מחברת התרופות ולקבל היום טיפול שרק בעוד כמה חודשים או שנים, יהיה מאושר ובסל.

אל תפספסו הזדמנויות לחיות! נעזור לך להילחם על החיים
טרייל-אין פארמה היא החברה המובילה באיתור מותאם אישית של מחקרים וטיפולים אונקולוגיים פורצי דרך והנגשתם לחולים בסרטן גרורתי ולחולים בגידולי מוח שלב 4.
מוקד טלפוני 24/7
072-3902977